Gmina Chełmiec wraz z Województwem Małopolskim realizują projekt nauki jazdy na nartach „JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ”, dostrzegając konieczność popularyzacji sportu oraz tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi kultury fizycznej w regionie, m.in. dzięki bogato rozwiniętej infrastrukturze narciarskiej.

Realizacja programu ma na celu przede wszystkim nabycie przez najmłodszych umiejętności i podstaw poprawnej techniki jazdy na nartach, wzrost bezpieczeństwa młodych sportowców poprzez edukację w zakresie bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich oraz nabycia nawyku jazdy w kasku, jak i poprawę kondycji oraz podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów małopolskich szkół podstawowych.

Podczas każdego wyjazdu uczniowie mają  zapewniony transport, profesjonalny sprzęt narciarski oraz obsługę wykwalifikowanych instruktorów. Mogą również liczyć na ciepłą herbatę zaraz po zakończonych zajęciach na stoku.

Udział w tym projekcie pokazuje jak dużym zainteresowaniem cieszą się sporty zimowe. Koordynatorem projektu jest Wydział Sportu i Rekreacji Gminy Chełmiec.