Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce nożnej Szkół Podstawowych

25 kwietnia  2017r  na Orliku w  Chełmcu  odbyły się Mistrzostwa Gminy Chełmiec w piłce nożnej  Szkół Podstawowych . Udział wzięło 13 szkół z terenu Gminy Chełmiec: Trzetrzewina, Klęczany, Chomranice, Chełmiec, Krasne Potockie,  Marcinkowice, Rdziostów, Biczyce Dolne, Świniarsko, Librantowa, Wielogłowy,   Januszowa  oraz Piątkowa.

Grano w 4 grupach 1 czterozespołowej oraz 3 trzyzespołowych następnie mistrzowie grup grali półfinały mecz o III miejsce i finał.  W sumie rozegrano 19 spotkań.

W półfinałach zanotowano następujące rezultaty:

Piątkowa – Trzetrzewina 0 : 0 karne 4 : 3

Chełmiec – Januszowa 1 : 0

W meczu o III miejsce Trzetrzewina pokonała Januszową 2 : 1 a finale po serii rzutów karnych Piątkowa okazała się lepsza od Chełmca 6 : 5  normalnym czasie gry oraz po dogrywce był remis 1 : 1

Ostateczna kolejność:

  1. Piątkowa
  2. Chełmiec
  3. Trzetrzewina
  4. Januszowa

Najlepsza drużyna będzie  reprezentować Gminę Chełmiec  na Mistrzostwach Powiatu, które odbędą się 11 maja na stadionie Sokoła w Starym Sączu .  Trzy najlepsze drużyny otrzymały puchary nagrody rzeczowe w postaci karnetów na basen, oraz dyplomy, pozostałe dyplomy. Nagrody wręczał   Wójt Gminy Chełmiec  Bernard Stawiarski oraz dyrektor ZS w Chełmcu Krzysztof Groń.  Wszystkie drużyny zostały na zawody przywiezione a po ich zakończeniu odwiezione do swoich szkół.